Blog


 

 

23.03.2023r.

WAŻNE!

W dniu 17.04.2023r. o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie członków Związku w auli H120 w Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 r. Nr 52  - na 1 pietrze. Spotkanie ma na celu wyłonienie delegatów naszej organizacji na walny zjazd delegatów. 

Spośród delegatów wyłonionych na naszym zebraniu oraz z delegatów innych organizacji związkowych będących w naszej strukturze będą wybierani członkowie nowego Zarządu Głównego ZZPS.

Zapraszamy wszystkich ! 

 

 

21.03.2023r.

W dniu 07.03.2023r. ZOZ ZZPS przy MOPS w Łodzi wystosował 9 postulatów do Dyrekcji MOPS w Łodzi celem poprawy warunków pracy terenowych pracowników socjalnych. W dniu 17.03.23r. otrzymaliśmy pisemną informację o braku możliwości realizacji żadnego z postulatów w przedstawionej przez Nas formie, w związku z powyższym weszliśmy w kolejny spór zbiorowy. Spotkanie dotyczące rokowań przewidziano na dzień 27.03.2023r.

Będziemy informować o dalszych etapach naszych działań.

 

Zarząd ZOZ ZZPS przy MOPS w Łodzi

 

05 lutego 2023

W dniu 02.02.23r. odbyło się zebranie zarządu. Po wewnętrznych naradach, dokonaniu oceny sytuacji i konsultacji z prawnikiem Zarząd Związku podjął decyzje, że będziemy wchodzić w NOWY SPÓR ZBIOROWY z pracodawcą. Trwają prace nad sprecyzowaniem postulatów - tu będziemy Was prosić o pomoc oraz sugestie. W tej sprawie członkowie Zarządu Związku będą w najbliższym czasie odwiedzać PPS-y aby porozmawiać z załogą. Liczymy na Wasze sugestie. Chcielibyśmy również poinformować, że Sąd nie wyznaczył terminu sprawy, która dotyczy rzekomej nielegalności Naszego strajku w 2022 roku, zatem plotki o Naszej przegranej są NIEPRAWDZIWE.

 

24 grudnia 2022

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wspaniałego czasu spędzonego w gronie najbliższych

ludzi, wielkiej radości i odpoczynku od codziennych trosk.

W nadchodzącym Nowym Roku życzymy wielu sukcesów zawodowych i prywatnych.

 

Zarząd ZOZ ZZPS przy MOPS w Łodzi 

 

14 grudnia 2022

Dziś odbyło się zebranie robocze nowego zarządu ZOZ ZZPS przy MOPS w Łodzi.

W zarządzie nasze Koleżanki i koledzy pełnią następujace funkcje:

1. Agnieszka Głabska - Przewodnicząca;

2. Alicja Nowakowska - Zastępca Przewodniczącej;

3. Maciej Małolepszy - Zastępca Przewodniczącej;

4. Paulina Grabska - Sekretarz;

5. Liwia Gałaj - Członek Zarządu;

6. Sylwester Tonderys - Członek Zarządu.

Wkrótce odbędą się Wybory Delegatów do Walnego Zjazdu Delegatów Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych - będą one przeprowadzone w formule zdalnego głosowania.

8 grudnia 2022

Informujemy, że Gmina Nowosolna (Łódź) poszukuje pracownika socjalnego od 01.2023.

Umowa o pracę, cały etat.

Kontakt do OPS

42 648 45 20

 

Ogłoszenie grzecznościowe !

7 grudnia 2022

ZOZ ZZPS przy MOPS w Łodzi ma nowy Zarząd!

Gratulujemy członkom Zarządu ich wyniku wyborczego, życzymy wytrwałości i powodzenia w pracy spolecznej!

21 listopada 2022

21 listopada

Dzień Pracownika Socjalnego
to nasze święto!

W czasie szalejącej drożyzny i inflacji, doświadczeni strajkami i protestami, pozostańmy pełni pogody ducha, otwarci na drugiego człowieka i pełni pogody ducha.

Wspierajmy siebie nawzajem w tej trudnej i odpowiedzialnej pracy.

3 pażdziernika 2022

Juz jutro w godzinach 8:45 - 10:45 w Tomaszowie Mazowieckim odbedzie się strajk ostrzegawczy zorganizowany przez Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych. Inicjatywa ta spotkała się z nietuzinkową reakcją dyrekcji Ośrodka, co mozecie przeczytać na stronie Organizacji. Są też pozytywne efety, jeszcze przed strajkiem zainteresowanie problemami Osrodka wykazał w końcu Prezydent Tomaszowa. Czyżby koniec samowładztwa dyrekcji był bliski?

Zapraszamy na stronę Organizacji - kliknij link.

26 września 2022

Zakładowa Organizacja Związkowa Zwiazku Zawodowego Pracowników Socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim od kwietnia tego roku jest w sporze zbiorowym z pracodawcą. Pracownicy są w trakcie mediacji, które niestety nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wkrótce w Tomaszowie ogłoszony zostanie strajk ostrzegawczy.

Zapraszamy na stronę Organizacji - kliknij link.

Pozwoli to Wam być na bierząco z sytuacja naszych Koleżanek i Kolegów z Tomaszowa Mazowieckiego.

25 lipca 2022

STRAJK - trwa nadal, a MOPS łamie prawo!

Dyrekcja MOPS napuściła "pożytecznych idiotów" na zdejmowanie banerów związku i zabieranie strajkującym krzeseł!

Ludzie! szanujcie się, po co łamiecie prawo, trochę godności - niech Kaczorowski sam zabiera kobietom krzesła i zdejmuje banery!

Przypominamy "pożytecznym idiotom": nawet jeśli uważasz, że masz rację, ale podejmujesz działania bez prawomocnego postanowienia sądu - jesteś pospolitym przestępcą!

Dla tych wyrywnych, a może trochę głupszych - Komornik jest instancją do egzekucji wyroków, jeśli mając wyrok sądu sam siłą odbierzesz dług - jesteś bandytą, który dokonał wymuszenia rozbójniczego, a nie wierzycielem odzyskującym dług. Myślenie nie boli!

Ponadto postanowienie Sądu nie kończy sporu zbiorowego - a ten jest podstawą do oflagowania transparentami instytucji. Równierz w czasie postępowania sądowego banery mają zostać na obiektach!

19 lipca 2022

Strajk pracowników socjalnych MOPS w Łodzi trwa 14 tygodni!

Dyrekcja MOPS w Łodzi manipuluje opinią publioczną i próbuje zastraszyć pracowników stwierdzeniami, że strajk może być uważany za nielegalny!

Przypominamy, że o legalności strajku decyduje sąd, a nie Pan Andrzej Kaczorowski.

Osoby, które czują się zastraszane wystąpieniami Andrzeja Kaczorowskiego w mediach, oraz listami przez niego wysyłanymi - zapraszamy do kontaktu z Komitetem Strajkowym. Przygotowujemy akcję prawną w tej sprawie!

Strajk jest legalny, a my walczymy o godność naszej gupy zawodowej!

Nadal można nas wesprzeć na platformie zrzutka.pl - każde wsparcie się liczy!

15 czerwca 2022

Strajk pracowników socjalnych MOPS w Łodzi trwa już osiem tygodni, władze miasta nie są skłonne do negocjacji, co zmusza nas do niepopularnych pośród mieszkańców miasta akcji jak blokady ulic. Za utrudnienia przepraszmy, prosimy kierować Państwa uwagi na adres e-mail - lckm@uml.lodz.pl  

25 maja 2022

Zapraszamy do TVP Łódź 3 gdzie nasz przewodniczący przedstawi stanowisko strajkujących - program "Rozmowa dnia" - będzie można obejrzeć on-line tutaj.

Dziś o 20:10 Debata w Radio Łódź - omówimy problemy MOPS w Łodzi, bez udziału władz miasta, bo te się na nas obraziły - można jej będzie odsłuchać on-line tutaj.

24 maja 2022

Dziś nasz przewodniczący przedstawił nasz "Punkt widzenia" w Telewizji TOYA, zapraszamy do ogladania materiału na stronie - Punkt Widzenia.

19 maja 2022

Kończymy tydzień nienachalną intelektualnie prowokacją ze strony Pana Adama Wieczorka, czyli zawieszeniem rozmów w skutek domniemanej napaści na strażników miejskich. To fakt, My nie zamierzamy z nim więcej rozmawiać.

Sytuację opisał TVN24 - link tutaj.

18 maja 2022

Skandaliczna wypowiedź Pana Wieczorka w TV TOYA - program "Punkt widzenia" - prezentowany tam jest wyłącznie punkt widzenia niekompetentnego  lub źle informowanego urzędnika?

Naruszenie dóbr osobistych osób, które pokazywały swoje wynagrodzenia mediom - czy świadome działanie p. Wieczorka? Jeśli wynajmujący zobaczył w mediach wypowiedź najemcy - pracownika socjalnego - i połączy to z wystąpieniem
p. Wieczorka, to czy jest on gotowy wynająć temu pracownikowi jedno z wielu swoich mieszkań, pro bono? Czy jako wynajmujący miałby zaufanie do najemcy, o którym w telewizji ważny urzędnik magistratu mówi, że jest nierzetelnym dłużnikiem? Rodzi się wiele pytań, a odpowiedź jest jedna - arogancja Pana Wieczorka nie pomaga rozwiązać sporu.

 

17 maja 2022

Dziś o 17:30 będziemy na żywo na ogólnopolskiej antenie TVP3 Łodź - "Głos Regionów"

Link do programu.

Niestety nie otrzymaliśmy potwierdzenia, że Pan Adam Wieczorek tym razem planuje dotrzytmać słowa i podjąć dialog ze strajkującymi.

W tym tygodniu oczekujcie jeszcze naszych nalotów na urzędy miejskie - będzie głośno - wybierzemy losowe placówki.

W poniedziałek umilimy urzędnikom Pani Prezydent powrót z pracy - zablokowany będzie Plac Komuny Paryskiej, częściowo ulica Sienkiewicza i Tuwima.

Zaś następny piątek - już formalnie - manifestacja na węźle przesiadkowym. Wczoraj był to spontaniczny akt frustracji na postawę władz miasta.

16 maja 2022

I zaczynamy 4 tydzień strajku, dziś głośny - na centrum przesiadkowym przy "Centralu"

Jeśteśmy w mediach:

TV TOYA

TVP Łódź

11 maja 2022

Wraz z Radnymi świetowaliśmy pierwszą po covidową Sesję Rady Miejskiej w Łodzi.

Ponadto byliśmy u Prezydenta Pustelnika, który złożył nam po raz trzeci tą samą propozycję porozumienia... nie widzimy zrozumienia u Władz.

Bulwersująca wypowiedź pana Adama Wieczorka dla TV TOYA - jest zadowolony z pracy Dyrektora MOPS - ciekawe co o tym myślą mieszkańcy miasta, którzy nie mają dostępu do świadczeń Ośrodka?

Mówią o nas - A. Wieczorek dla TV TOYA.

 

9 maja 2022

Trzeci tydzień strajku MOPS w Łodzi - już w środę Sesja Rady Miasta, dawno nie odwiedzaliśmy Państwa Radnych.

6 maja 2022

Dziś byliśmy w UMŁ - pierwsza propozycja Magistratu, przekazana przez Wiceprezydenta, Pana Adama Pustelnika - niesatysfakcjonująca nas.

5 maja 2022

Wczoraj wieczorem byliśmy w TVP Lódź - świetna wypowiedź Pana Piotra Ciepluchy, łódzkiego Wicewojewody - Urząd Wojewódzki docenia pracowników socjalnych i potrafi to wyrazić! Warto zobaczyć program Samorządni z godziny 19:30.

Link do programu publikujemy tutaj.

4 maja 2022

Drugi tydzień strajku w MOPS Łódź - Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej w Łodzi dopiero 2 maja odkryła strajk! Niesamowita informacja, jednak da się nie czytać wiadomości lokalnych i być łódzkim radnym.

27 kwietnia 2022

Dziś dużo się działo w MOPS, Dyrektor bał się odpowiadać na pytania pracownikow, czy na pytania dziennikarki, ostatecznie uciekal przed nami i chował się po gabinetach innych pracowników MOPS.

Apelujemy do tych osób, które jeszcze pracują - nie bójcie się, chodźcie do nas. U nas jest fajnie, atmosfera jest poważna ale nie smutna, dużo się dzieje.

Będziecie z siebie dumni, a razem wywalczymy należne nam pieniądze!

Widzimy się o ósmej rano w MOPS ma Kilińskiego 102/102A

25 kwietnia 2022

Dementujemy dezinformację rozsiewaną na I WPŚ, w poniedziałek w obecności Kierowników Wydziałów nie były poruszane kwestie finansowe, a wyłącznie organizacyjne w sprawie strajku.

Komentarze, że odmawialiśmy wszelkich propozycji podwyżek, że działo się tam coś wyjatkowo niestosownego, możecie między bujdy i klechty włożyc. Po prostu nasi Kierownicy musieli przełknąć straszy fakt - jesteśmy partnerem społecznym i trzeba się z nami liczyć. Im to się po prostu w głowie nie mieści - stąd nawet gdy chwalimy ich propozycje rozwiązania jakiegoś problemu, odbierają to jak drwiny. Z taką postawą nic chyba nie da się zrobić.

Tak, to prawda że Sylwester spóźnił się prawie godzinę na to spotkanie, ale widocznie był zajęty. Dyrekcja spóźniła się z telefonem w sprawie tego spotkania raptem trzy dni, więc i tak jesteśmy punktualniejsi.

22 kwietnia 2022

Dziś dyrekcja MOPS miała się z nami spotkać w sprawie naszych wymagań minimalnych do odwołania strajku. Ponadto mieliśmy omówić sposób organizacji pracy Ośrodka w czasie strajku - co jest obowiązkiem pracodawcy. Dyrekcja miała nas poinformować telefonicznie o terminie tego spotkania. Tak się nie stało. Za to dyrekcja miała czas spotkać się ponownie z NSZZ "Solidarność", ale czasu na zwykły telefon... zabrakło. Tak traktuje naszą grupę zawodową dyrekcja rodem z lat 90-tych.

21 kwietnia 2022

Uwaga na dezinformację!

Strajk jest od wtorku 26 kwietnia, nie wierzcie plotkom o przeniesieniu na po majówce!!

Dzisiejsze spotkanie w dyrekcji - 20 zł wiecej do zasadniczego za odstapienie od strajku, jak schab w promocji - nisko nas cenią.

19 kwietnia 2022

Dziś kończymy referendum strajkowe w MOPS w Łodzi, jeśli ktoś z Was chce jeszcze zagłosować - to są ostatnie minuty.

Z wstępnego przeliczenia głosów wynika, że mniej niż 5 % głosujących jest przeciw strajkowi. Po prostu nasi przeciwnicy zwykle odmawiali udziału w głosowaniu. W referendum wzięło udział ponad 50 % załogi.

Strajk planowo rozpoczniemy we wtorek 26 kwietnia.

12 kwietnia 2022

Niestety nie udało nam się dojść do porozumienia z pracodawcą co do kwestii podyżek w MOPS w Łodzi, zaproponowana kwota nie spełnia oczekiwań naszej grupy zawodowej.

Jedyną dobrą wiadomość stanowi to, że dziś Pani Elżbieta Jaszczak - Wicedyrektor MOPS - podpisała zarządzenie ws. przejazdów, oznacza to wyłatę ekwiwalentów za I KW/2022 w kwocie równej cenie biletu kwartalnego.

Ponownie przypominamy o zebraniu, waży się los naszej grupy zawodowej!

7 kwietnia 2022

Uwaga!!! Pilna informacja dla pracowników socjalnych MOPS w Łodzi:
Zebranie zostało przełożone na 12 kwietnia 2022 roku - pozostałe dane bez zmian.

Niestety z uwagi na chorobę mediatora spotkanie w dyrekcji nie odbyło się.

 

31 marca 2022

Pilna informacja dla pracowników socjalnych MOPS w Łodzi:

poniedziałek 11 kwietnia o 19 zebranie - dla członków związku obecnoość obowiązkowa, dla nie zrzeszonych - jeśli są zadowoleni z zarobków i warunków pracy - nie obowiązkowa. Główny temat zebrania:

Strajk w MOPS, czy inna forma protestu?

Zebranie w Auli H020 AHE przy ul. Rewolucji 1905 r. Nr 52 (parking na terenie obiektu, wjazd od Rewolucji 52)

Aula dostępna dla pracowników od 18.30

Zapraszamy!

 

28 marca 2022

Dziś odbyły się mediacje z pracodawcą w MOPS w Łodzi. Niestety poza postulatem o waloryzacji kwoty na dojazdy, ustalonym wcześniej, pracodawca nadal nie przystał na realizację pozostałych naszych postulatów, w tym niefinansowych. Na prośbę pracodawcy 7 kwietnia odbędzie się jeszcze jedno spotkanie z mediatorem, który już dziś chciał zakończyć proces mediacji. Trudno nam zrozumieć tą nagłą chęć do rozmowów ze strony dyrekcji - wcześniej w sporze trwającym od 2019 roku spotkań odbyło się może  z sześć, oraz kilka on-line. Jedyne co, to możemy się domyślać, że groźba strajku wywołała tą chęć rozmów.

25 stycznia 2022

Zaprawaszamy Was od godziny 17 pod DPS Krzemieniecka, gdzie będziecie mogli opowiedziecieć o naszych problemach, niskich zarobkach, niskim prestizu, braku wsparcia od dyrekcji, braku chetnych do pracy w miejsce emerytów...
Program "Głos regionów" na żywo w paśmie ogólnopolskim TVP - 3.

23 grudnia 2021

Padają pytania co ze styczniem, czy powinniśmy protestować dalej, dlaczego dyrekcja ani urząd miasta nie odpowiedział na nasze podania...
mamy takie wrażenie, że MOPS jest przekonany, że jego istnienie wcale nie zależy od pracy pracowników socjalnych. Dziwne to jest, bo jak wyobrazić sobie szpital bez lekarzy, szkołę bez nauczycieli? Przecież to nie ma sensu.

Niestety nawoływać Was do masowego chorowania nie możemy, nie jest to sposób protestu uznany w ramach sporu zbiorowego z pracodawcą. Choć pamiętacie przykład Policjantów, którzy w ten sposób wywalczyli znaczne podwyżki. W ich przypadku była to skuteczna metoda walki o podwyżki wynagrodzeń.

Pozostawiamy to dla Was do przemyślenia.

Początek roku to trudny okres w MOPS.

Ciekawa lektura o proteście Policji.

22 listopada 2021

Pokłosiem naszej wizyty u Dyrektora MOPS w Łodzi jest między innymi 196 Waszych podań do Prezydent Miasta Łodzi. Wiemy, że część z Was wysłała swoje podania pocztą do Urzędu Miasta, zaś te ktore wpłynęły do nas wkrótce zeskanujemy i przekażemy drogą elektroniczną do Pani Prezydent. Kto nie złożył jeszcze swojego pdania, może to jeszcze zrobić wysyłając je pocztą, faksem lub e-mailem na adres, który znjadziecie tutaj - https://uml.lodz.pl/kontakt/urzad-miasta-lodzi/

21 listopada 2021

Dziś Dzień Pracownika Socjalnego!

Dziewczyny i Chłopaki, z okazji naszego święta piosenka i życzenia – żeby było lepiej!

 

19 listopada 2021

Byliśmy dziś w MOPSie, silna grupą - ponad połową załogi :)

Niestety Pan Dyrektor Andrzej Kaczorowski zlekceważył nas, nie miał odwagi złożyć pracownikom socjalnym życzeń z okazji naszego święta osobiście - jak co roku wysłał je mailem.

Tutaj możecie zobaczyć materiał z Wydarzeń TV TOYA (jesteśmy w około 8:45 minucie) - link.

Zaś tutaj, dzięki Zbyszkowi, w 7:25 minucie jesteśmy w Łódzkich Wiadomościach TVP Łódź - link.

EDIT: Ponadto ku pokrzepieniu - Życzenia od Urzędu Miasta - link.

Po przeanalizowaniu życzeń powyżej zamieszczonych - wystąpimy do MOPS o sprostowanie. Nie ma w MOPS w Łodzi ponad 800 pracowników socjalnych, a Pani Rzecznik podała nieprawdę do mediów! 21 listopada jest Dniem Pracownika Socjalnego, a nie pomocy społecznej, w przeciwieństwie do tak zwanego "dnia nauczyciela", który faktycznie jest Dniem Komisji Edukacji Narodowej, my mamy konkretnie swoje święto!

11 listopada 2021

Świętując Dzień Niepodległości pamiętajmy, że już 21 listopada jest nasze święto – Dzień Pracownika Socjalnego!

 

Zarząd Związku przypomina pracownikom socjalnym w MOPS w Łodzi o konieczności złożenia wniosków na zapomogę świąteczną. Zapraszamy Was do siedziby Ośrodka przy ul. Kilińskiego 102/102A w Łodzi, abyście przy okazji załatwienia swoich spraw, wysłuchali życzeń od naszego Związku dla Was, z okazji naszego Święta. Dodatkowo planujemy złożyć petycję do Dyrekcji.

 

Jak ustaliliśmy z prawnikiem Związku wasza wizyta w MOPS nie jest żadnym zgromadzeniem, jako pracownicy Ośrodka macie prawo tam się udać i załatwić swoje sprawy – zaświadczenia, paski, wnioski czy podania o podwyżkę! Pracownicy mający dyżur w tym czasie, mogą skorzystać z urlopu na żądanie.

 

Składanie wniosków i życzenia od Zarządu zaczynamy o godzinie 12, w samo południe, 19 listopada 2021 roku. Bądźmy tam razem, w jedności siła!